Londonski derbi – Čelzi pobjedio Kristal Palas

Čelzi-Kristal Palas

Poslednja utakmica 30. kola Premijer lige omogućila je ekipi Čelzija da slavi pobjedu nad Kristal palasom. Čelzi je pobjedio rezultatom 2:0.

Ishod susreta riješen je u prvom poluvremenu. Sredinom prvog poluvremena, tačnije u 25. minuti, Vilijan je bio precizan za prednost Čelzija. Kao da je danas bio dan za autogolove, još jedan je ubacio Martin Keli i to 7 minuta poslije Viliijanove akcije. Nakon ovoga igrala mirna utakmica do fenomenalne prilike Kristal Palasa u poslednjim sekundama susreta. Za 2:1 je pogodio Patrik von Anholt u 90. minuti meča.

Konteov tim je ovom pobjedom obezbjedio lijep uvod u revanš pred utakmice osmine finala Lige šampiona. Za četiri dana će današnji pobjednik Čelzi izaći na teren sa Barselonom. Sa Kataloncima su Plavci već upisali remi na svom terenu sa 1:1.