Madrid uz Dončića na vrhu Evrolige – ekipa Obradovića ostala praznih ruku

Real Madrid-Fenerbahce

Košarkarši Real Madrida osvojili su Evroligu pobjedom u fenomenalnom susretu sa ekipom Fenerbahčea. ”Domaći” trener Željko Obradović bio je veoma blizu osvajanja trofeja, a njegova ekipa je izgubila sa 5 poena razlike sa 85:80 za Real Madrid.

Susret započinju Kalinić na jednoj i Dončić na drugoj strani. Slovenac se istakao na današnjem susretu gdje je još jednom pokazao zaslužemu MVP titulu. Brzi napadi Madrida nisu mnogo smetali Feneru u prvih 10 minuta igre.  Vraćali su i njegovi košarkaši zanimljive akcje ispod koša Real Madrida, a kao rezultat poslije prve čevrtine osztalo je 17:21. Fener se razigrao u drugoj dionici pa se približio rezultatu za pobjedu, a prije pauze je pisalo 40:38 uz pomoć Kostasa Slukasa. U drgoj četvrtini se još uvijek osjetila napetost između Kalinića i Dončića kao i prisuna veoma brza igra.

U nastavku igre se Real Madrić vraća još jači. Gudurić je promašio dva šuta sa distance zatim je to odradio i Slukas. Melij u 24. minuti trojkom postavlja rezultat na 45:47. Dve minute kasnije Dončić niže poene isto trojkom kada ubacuje za 50:55, dok je do završnice upisano 55:63 za Kraljeve. Nikolo Meli otvara dionicu sa 58:63, a Dončić ga veoma brzo ispravlja na 58:66. Četiri minute prije kraja susreta Tompkins i Tavares su zaigrali za 10 razlike odnosno 53:73. Konačan rezultat je odlučio Tompkins ubacivši za 80:85.

Košarkarši Real Madrida su obom pobjedom pokupili prvi pehar iz Evrolige od 2015. godine, dok je ekipa Obradovića ostala bez 10. evropskog trofeja i upisala drugo mjestpna takmičenju. U Realu je odlično odigrao Dončić sa 15 poena, 3 skoka i 4 asistencije, a u Feneru je najbolje odigrao Nikolo Mesi sa 28 poena i 6 skokova.