Makedonci prešli Slovence uz dosta drame

Makedonija-Slovenija

U grupi C Evropskog prvenstva u rukometu Makedonija je savladala Sloveniju sa bodom razlike 25:24. Zagrebačka Arena dočekala je veoma burnu utakmicu. Obe reprezentacije je veliki broj navijača podržavao sa tribina.

U prvom dijelu utakmice su se istakli Slovenci i u 11. minuti preuzeli vodstvo sa 5:2. Do kraja prvog poluvremena ostalo je na 3 gola razlike sa 11:8. Međutim, Makedonci to ispravljaju na odmoru na 11:11. Drugo poluvrijeme označilo je nastavak Makedonske borbe. Nova četiri gola Makedonaca dovode ih na 15:11, ali se Slovenci ponovo vraćaju. U 45. minuti dolazi do 17:17. Pet minuta do kraja Slovenija prelazi u blagu prednost sa 24:23, ali je Makedonija uspjela prevaliti u svoju korist za 25:24.

Za pobjednički tim su Manaskov i Lazarov zajedno upisali 15 bodova, dok je Mlakar za Sloveniju upisao 4 gola.