Mane odradio het-trik za ubjedljiv trijumf Liverpula

Liverpul-Porto

Stadion Dragao svjedočio je nevjerovatnoj igri fudbalera Liverpula u osmini Lige šampiona. Liverpul je tako lako prešao preko Porta i objezbjedio fenomenalan ishod sa čak 5:0 na kraju susreta.

U prvih pola sata susreta je ekipa Klopa došla do 2:0 preko Manea u 25. i Salaha u 29. minuti. Već tada se nadzirao konačan rezultat, ali se fudbaleri Liverpula nisu zaustavljali. Iako je Porto par puta pokazao zube i ozbiljnu igru, večeras mu nije išlo da pred golmanom Liverpula. U drugoj polovini susreta Mane je bio strijelac još dva puta u 53. i 85. minuti. Sredinom drugog poluvremena je Milner lijepo dodao Firminu koji je ubacio za 4:0 u 69. minuti susreta.

Utakmica je, dakle, završena Maneovim het-trikom i slavljem Liverpula, a revanš utakmica se igra 6. marta. Ovako lijep ishod prokomentarisao je i Jurgen Klop vođa večerašnjih ubjedljivih pobjednika.

Momci su uživali nakon utakmice jer su odradili još jedan sjajan posao i to je najvažnije. Vidio sam fantastičnu predstavu večeras i ovakav rezultat moguć je samo ako su svi na nivou. Pa, obično nije tako lako da se pobijedi.– ponosno je izjavio Klop.