Mesi i Suarez bolji od ‘Žutih’

Viljareal-Barselona

Fudbaleri Barselone su se dugo mučili sa ekipom Viljareala, ali su na kraju izvojevali veoma važnu pobjedu u 15. kolu španske La Lige.

Prvo poluvrijeme bilo je puno prilika za gol, koje ni jedna strana nije dobro iskoristila. Pike je jedini u petoj minuti bio blizu gola te uzdrmao prečku protivnika. Tek polovinom druog poluvremena su se počele nizati plodonosne akcije. U 60. minuti nakon lošeg starta Rabe Viljareal ostaje bez jednog igrača, a Barsa u potpunosti postavlja dominaciju na terenu. Barselona je povela u 73. minuti kada se Luis Suarez probio kroz odbranu protivničkih igrača i zabilježio vodstvo Katalonaca 1:0. Mesi u 84. minuti postiže novi gol koji je postavio konačan rezultat 2:0.

Barsa sada ima 39 bodova i na vrhu je La Lige,a Viljareal je na šestoj poziciji sa 21 bodom. Valencija je sa 34 boda drugoplasirana, a Real Madrid je osam bodova za vodećom Barsom.