Mesi ima veliki motiv da se večeras upiše u strijelce

lionel-messi

Lionel Mesi će večeras u prvom meču osmine finala Lige šampiona između Čelsija i Barselone imati najjači motiv da se upiše u strijelce. Prvoj zvijezdi Katalonaca i jednom od najvećih golgetera svih vremena “plavci” su bili kao začarani, jer u osam dosadašnjih pokušaja nije uspijeo da im zatrese mrežu.

Petostruki dobitnik “Zlatne lopte” je postigao 100 evropskih pogodaka, od kojih 97 u elitnom takmičenju UEFA, i malo kojeg protivnika nije rastužio. Igrao je protiv 36 klubova sa Starog kontinenta iz 16 zemalja, i samo su mu se, osim Čelzija, provukli Atletiko, Benfika, Inter, Liverpul, Rubin i Udineze, s tim da je najduže vremena proveo u borbama sa fudbalerima londonskog kluba, 655 minuta.

Mesijeva omiljena mušterija je Arsenal, kome je dao devet golova na pet utakmica, ili u prosjeku na svakih 49 minuta i 40 sekundi. Kada su u pitanju nacije, omiljena žrtva su mu engleski timovi, kojima je 26 puta savladao golmane, a slijede Italijani (19), Nijemci (14), Francuzi (12)…

Mesi ove godine želi da osvoji sve, i sa klubom i sa reprezentacijom. Zato smatram da mu nije potreban neki dodatni motiv u susretu sa Čelsijem, jer mu je svakako ambicija da dođe do pehara Lige šampiona – rekao je Ernesto Valverde, trener Barselone. – Generalno, imam povjerenja u sve moje fudbalere, ali Lionel je nešto posebno, u svakom slučaju.-

Čelsi i Barsa su se ukupno 12 puta sastajali, a “plavci” imaju pobjedu više – 4:3. U posljednjem dvomeču je slavio Čelsi, 2012. godine, kada je osvojio titulu prvaka. Večeras kod domaćih neće biti povrijeđenih Davida Luiza i Timuea Bakajoka, dok je gostima suspendovan Nelson Semedo, a pravo nastupa nema Filipe Kutinjo, jer je igrao ove sezone za Liverpul.