Mesi odigrao čarobno – Barsa u četvrtfinalu Lige šampiona

Barselona-Čelzi

Za prolaz u četvtfinale Lige šampiona večeras su se borili fudbaleri Barselone i Čelzija. Katalonci su na svom terenu dominirali u potpunosti te sa 3:0 savladali goste iz Londona.

Početak rafala Barsinih pogodaka označio je Mesi u 3. minuti susreta. Tada je poveo Barselonu u pobjedu, a uskoro mu se prodružio i Dembele za 2:0. Iako je ekipa Čelzija napadala sa svih strana, domaćini su se čvsto branili i završili prvo poluvrijeme bez pogodaka u svojoj mreži. Za Čelzi su pokušali Alonso i Ridriger, no oba u okvir gola. Nakon pauze Mesi nastavlja u svom ritmu. U 63. minuti je spremno dočekao grešku fudbalera Čelzija i zakucao za velikih 3:0 za Barselonu.

Četvrtfinale Lige šampiona ove godine čine Real Madrid, Sevilja, Bajern Minhen, Mančester Siti, Roma i Barselona. Žrijeb će biti održan u petak u 12h.