Mesi pomeo Espanjol

lionel-messi

Leo Messi je u sinoćnjem meču bio veoma raspoložen za igru, a kada je tako onda se protivniku nikako ne piše dobro. Najbolje je to  na svojoj koži osjetila ekipa Espanjola koja je izgubila sa 5:0 na Camp Nou stadionu, a tri od pet golova postigao im je Messi.

Argentinski čarobnjak je načeo mrežu gradskog rivala u 26. minuti nakon asistencije Ivana Rakitića. Samo devet minuta kasnije uslijedio je i drugi gol Messija i to nakon asistencije Jordija Albe. To je bio i konačan rezultat prvog dijela meča.  U nastavku susreta viđena su još tri gola u mreži gostujuće ekipe.

Prvo je Messi kompletirao hat-trick u 67. minuti susreta, da bi pred kraj meča Pique postavio rezultat 4:0, a konačnih 5:0 postavio je Luis Suarez u 90. minuti. Na meču je debitovao i  Dembele u dresu Barcelone te je upisao asistenciju za pogodak Luisa Suareza.

Barcelona je na ovaj način najbolje iskoristila posljednja dva kiksa Reala i sada imaju čak četiri boda više od njih, a tek su prošla tri kola. S druge strane, Espanyol je ostao na samo jednom bodu ove sezone.