Mesi se oslastio u duelu sa Čelzijem

Čelzi-Barselona

Susret osmine finala Lige šampiona odigrale su ekipe Čelzija i Barselone. Domaćin je bio Čelzi na stadionu Stamford Bridžu, a upisana su dva gola za 1:1 i utakmica je završena neriješeno.

Fudbaleri Čelzija su kontrolisali svoj teren u prvom poluvremenu, pa su napadi Barse bili uzaludni. Napadao je i Čelzi sa svih strana. Vilijan je dva puta pogodio stativu, dok je Azar nekoliko puta stizao do gola Barselone ali bezuspješno. Po isteku prvih 45 minuta susreta ostalo je 0:0. Udarnički tempo se nastavio nakon odmora. Prvi su sreću okusili domaćini kada je Vilijan u 62. minuti zatresao mrežu Barse. Međutim, nisu ni Katalonci ostali dužni. Mesi se uputio ka golu Čelzija u 75. minuti i uspješno izjednačio na 1:1.

Do kraja susreta je ostao isti rezultat.