Mesi tražio da uđe pa donio bod

Lionel-Mesi

Iako rovit ušao je u posljednjih pola sata dvoboja sa Seviljom i najviše doprinjeo da Barselona od izgubljene utakmice i rezultata 0:2, dođe do izjednačenja. Katalonci su za samo dva minuta, u 87. i 88, prvo preko Luisa Suareza, a onda i svog najboljeg igrača Lionela Mesija došli do golova i remija.

Ovaj bod im nije posebno značio jer su ubjedljivo prvi na tabeli sa 12 bodova više od prvog pratioca Atletika, već je Barsi bilo bitno da ne doživi prvi poraz u Primeri ove sezone.

Mesi je još uvijek povrijeđen, na njegovo insistiranje je ušao a zatim donio i preokret – istakao je trener Katalonaca Ernesto Valverde.

Osim da pomogne drugovima u nevolji, Leo je za ovaj rizik imao i drugi motiv. Meč na “Pishuanu” bio mu je jubilarni, 750. u karijeri – 627. u dresu Barse uz 123 nastupa u selekciji Argentine. Kada se sve sabere, odigrao je tačno 60.782 minuta i postigao 604 pogotka (0,81 po utakmici) uz 247 asistencija. Na jednom meču postigao je pet golova, upisao je šest pokera, het-trik je zabilježio 44 puta, dok je dvostruki strijelac bio čak na 154 utakmice. Igrao je na 146 stadiona u 45 država, osvojio pet “zlatnih lopti”, ukupno 32 trofeja…