Milan se vraća na Marakanu

zvezda-milan 1988

Fudbaleri Crvene Zvezde su znali da ih čeka težak protivnik na žrijebu, ali nisu ni mogli da zamisle da će sudbina ponovo na “Marakanu” dovesti Milan.

Okorjeli navijači crveno-bijelih dobro pamte 1988. godinu kada se u osmini finala Kupa evropskih šampiona magla poigrala sa sudbinom srpskog tima te oba duela završena su rezultatom 1:1. pa se ušlo u seriju penala, gdje su se bolje snašli igrači Milana koji su dobili 2:4.

U Milanu smo igrali 1:1 i čekao nas je revanš u Beogradu protiv igrača koji su bili fenomeni u to doba. Na mitskom stadionu Marakana gdje je vođa navijača bio izvjesni Arkan. Na put u Jugolsaviju smo poveli čak i Gulita iako nije mogao da igra jer su ga boljele prepone” – svojevremeno je rekao Taveđa te potom je dodao:

Na poluvremenu, pri rezultatu 0:0 smo otišli u svlačionicu. Magla je već padalo, ali se vidjelo. Kada smo izašli iz svlačionica na drugo poluvrijeme, nismo mogli da vidimo ništa na dva metra udaljenosti. Sa klupe uopšte nismo vidjeli utakmicu. Poslije pet minuta igre smo čuli urlike sa tribina i shvatili da je Crvena Zvezda povela.”

Crvena Zvezda i Milan su se potom sastali i 2006. godine. Tada je u kvalifikacijama za Ligu šampiona meč u Beogradu završen 1:2, gol za Zvezdu postigao je Đokić, dok su za goste strijelci bili Sejdorf i Inzagi. Pipo Inzagi bio je strijelac i u drugom meču čime su Italijani prošli dalje.