Mornar zbacio Budućnost sa crnogorskog trona

Mornar-Budućnost

Krunu košarke Crne Gore stavili su košarkarji Mornara nakon pobjede 3-1 u seriji protiv dugogodišnjeg šampiona Budućnosti. Četvrti susret timova Mornar je riješio sa 73:63 i tako zasluženo preuzeo titulu najboljeg u državi.

Već je u prvoj dionici bila prisutna dominacija Mornara kada su postavili 9 poena razlike sa 24:15. Prednost su održali i u drugoj četvrtini odradili 39:29. Drugo poluvrijeme bilo je odlučujuće za ovaj susret, jer košarkaši Budućnosti nisu pružili svoj maksimum. Kraj je donio rezultat 75:63 i veliku pobjedu Mornara.

U timu domaćina za pobjedu su sjajno odigrali  Mićović i Nidam sa 15 i 14 poena. Budućnost je nedavno došla do vrha ABA lige, a ovim porazom je pala sa pozicije koju je čuvala 11 godina.