Musa razbio Uniks

Cedevita-Uniks

U četvrtom kolu Eurokupa je ekipa Cedevite bila domaćin protiv Uniks Kazana. Gosti su pobjeđeni rezultatom sa 20 razlike 94:74.

Prva četvrtina nije bila obećavajuća, p aje čak i završena u korist gostiju sa 15:19. Tada su se razigrali košarkarši Cedevite i odigrali dve odlučujuće četvrtine. Napadi u drugoj dionici su doveli do rezultata 44:39 sa kojim se otišlo na pauzu.

Malo prije završnice, u trećem dijelu utakmice, se pokazao fenomenalni košarkaš BiH, Džanan Musa, koji dovodi Cedevitu do velikih plus 17. Poslednjih 10 minuta se Cedevita lagano odmarala i završila susret sa 94:74.

Džanan Musa sa 20 poena vodio je Zagrebčane do pobjede, a zajedno sa njim istakli su se Roko Leni Ukić sa 18 i Vil Čeri sa 17 poena. Uniks su do pobjede pokušali dovesti Stefan Lasme sa 24 poena i Kolom sa 18.