Na klupi zbog nediscipline

ognjen-vranjes

Ognjen Vranješ, BiH reprezentativac nije bio u konkurenciji za utakmicu posljednjeg kola belgijske Jupiler lige u kojoj je Andrleht  savladao Serkla Briž rezultatom 4:2.

Njegov izostanak zaintrigirao je belgijske novinare, koji su upitali trenera Hajna Vanhazebruka zbog čega Vranješa nema u timu, na šta su dobili veoma zagonetan odgovor.

Vranješ nije povrijeđen, ali neću vam reći zašto nije konkurisao za ovaj meč“, poručio je Hajn Vanezbruk.

vranjes-dinamo-anderlecht

Međutim, belgijski mediji došli su do informacije da je Ognjen Vranješ zapravo kažnjen zbog kršenja klupske discipline, tačnije zbog crvenog kartona i vrlo loše partije protiv zagrebačkog Dinama u Evropskoj ligi.

Na toj utakmici je Vranješ prvo skrivio jedanaesterac, a onda na nesmotren način početkom drugog poluvremena dobio drugi žuti karton te ostavio svoj tim na cjedilu.

Ognjen Vranješ nije konkurisao ni za prethodnu utakmicu Anderlehta protiv Varegema, a u međuvremenu je odigrao dva puta po 90 minuta za reprezentaciju BiH protiv Turske i Sjeverne Irske.

Inače, Vranješ je od dolaska u Andrleht iz AEK-a ovog ljeta dobio već tri crvena kartona, a sve se glasnije špekuliše i o tome da će se vrlo brzo vratiti nazad u Grčku.