Na krilima Raduljice do druge pobjede

Srbija-Gruzija

Orlovi su večeras odigrali drugi susret kvalifikacija. U dvorani ”Aleksandar Nikolić” gostovala je reprezentacija Gruzije, koju su Orlovi večeras prešli za 23 boda rezultatom 105:87.

Gruzija je otvorila utakmicu serijom 4:0, no Srbija uzvraća već u drugom minutu. Neprestana borba trajala je kroz prvu četvrtinu, a završena je  izjednačenjem 21:21. Druga dionica započela je sa brojanjem tek od 12 minute kada je Raduljica iskoristio dva slobodna bacanja za 23:21 i ostao aktivan pod košem tokom druge četvrtine. Do ponovnog izjednačenja dolazi u 15. minuti, akcijom Raduljice do 29:26, ali brzo uzvraća Dikson za 29:29. Smjena Diksona i Raduljice vodi do 44:45 i do pauze.

Treći dio utakmice ponovo otvara Miroslav Raduljica za 46:48. Do 25. minuta igre upisao je visokih 23 poena, a Srbiju doveo do 6 prednosti sa 62:56. Pred kraj ovog dijela selektor Đorđević dobija tehnišku grešku zbog rasprave sa sudijama. Kraj je obilježio rezultat 74:64. Gruzija otvara završnicu. U 32. minuti Mačvan konačno ubacuje trojku i tada je bilo  prelomljeno na stranu domaćina. Pet minuta do kraja Simonović ubacuje trojku, a samo minut kasnije Raduljica bilježi 26 poena i sedam skokova. U poslednjoj minuti još jednom pogađa Raduljica. Upisan je konačan rezultat 105:87.

Večerašnja pobjeda je druga pobjeda Orlova u kvalifikacijama.