Nadal odustao od Kine – Nole ima priliku za novi uspjeh!

Rafael-Nadal-Kina

Povreda koljena prepreka je španskom teniseru Rafelu Nadalu za nastup na turnirima u Pekingu i Šangaju. Nakon što je odustao od takmičenja u Kini, Nadal je izgubio 1.100 bodova. Ovo je otvorilo mjesto srpskom teniseru Novaku Đokoviću da zgrabi bodove i ponovo se postavi na prvo mjesto.

Đoković trenutno ima 6.445 bodova i na trećem je mjestu, ispred njega je Federer sa 6.900 bodova, dok Nadal vodi sa 7.660 bodova sa oduzetim bodovima. Nadal vuče povredu koljena od US Opena kada je u polufinalu predao meč Huan Martinu Del Portu. Prošle godine je osvojio Peking i igrao finale Šangaja. Ako Novak osvoji oba turnira, Peking i Šangaj, ima priliku da se vrati na vrh Tura.

Interesatno je da se Novak još uvijek nije prijavio na turnir u Pekingu koji se igra od 1. do 7. oktobra, dok se Šangaj igra od 7. do 14. oktobra, a Novak se na njega prijavio. Ipak, nakon što dobro osmotri novonastalu situaciju velika je šansa da će se Đoković pojaviti i u Pekingu.