Nadal poslije preokreta došao do 1.000. pobjede

Tennis - ATP Masters 1000 - Paris Masters - AccorHotels Arena, Paris, France - November 4, 2020 Spain’s Rafael Nadal in action during his second round match against Spain’s Feliciano Lopez REUTERS/Gonzalo Fuentes

Drugi teniser svijeta Rafael Nadal nadigrao je zemljaka Felisijana Lopeza sa 2:1 (4:6, 7:6/7:5/, 6:4) i plasirao se u treće kolo turnira u Parizu. U vrlo dramatičnom meču Nadal je uspio da načini preokret i dođe do 1.000. pobjede u bogatoj karijeri.

Nadal nije dobro ušao u meč i na samom startu je suparniku dozvolio brejk šansu koju je Lopez pretvorio u prednost i osvajanje prvig seta. Potom je ravnopravan duel trajao do samog finiša drugog seta koji je ušao u taj brejk, a tada je Nadal mini brejkom došao do izjednačenja i “prelomio” meč.

U trećem setu je drugi teniser svijeta bio ubedljiv i sa 6:4 došao do svoje 1000. pobjede u karijeri. On je četvrti teniser koji je to uspio, a prije njega su to ostvarili Džimi Konors, Rodžer Federer i Ivan Lendl.

U trećem kolu turnira u Parizu Nadalov suparnik biće Džordan Tompson koji je eliminisao Bornu Ćorića.