Napoli potopio Lacio

napoli-lacio

U jednom od derbija 24. kola italijanske Serije A Napoli je ugostio i savladao Lacio s 4:1.

Počelo je sjajno za goste iz Rima pošto su preko De Vrija na asistenciju Imobila u trećoj minuti došli do 1:0, ali Napoli se do poluvremena vratio.

Igrao se 43. minut kada je sjajni Kaljehon izjednačio rezultat na 1:1, a u nastakvu se sve odvijalo pred golom Lacija.

Napolitanci su uspjeli da zabiju tri gola, a sve je krenulo autogolom Valasa u 54. minuti. Dvije minute kasnije Zelinski je pogodio za 3:1, a u 73. minuti u strijelce se upisuje i Mertens.

Napoli je nakon jučerašnje pobjede opet vodeći sa 63 boda, dok Juve ima 62. Trećeplasirani je Lacio s 46, pa slijede Inter s 45 i Roma s 44 boda uz po utakmicu manje.