NIKADA NIJE KASNO – Federer ponovo sjeo na tron ATP liste!

Rodžer Federer-Roterdam 2018

Švajcarski teniser Rodžer Federer došao je do novog rekorda. U 36. godini se popeo na tron ATP liste nakon što je u pobjedio Robina Hasea za plasman u polufinale turnira u Roterdamu.

Federer je Hasea pobjedio sa 4:6, 6:1, 6:1, a u polufinalu ga očekuje pobjednik duela Sepi-Medvedev. Iako je Švajcaras do brejka mogao doći na početku susreta, Hase ga je ‘zeznuo’ tako što je spasio sve tri brejk lopte i izbalansirao na 1:1. Nakon ovoga počinje igra za fem. U 9. gemu Hase dolazi do prvog seta i nakon 43 minute na terenu piše rezultat 6:4. Federer je ipak do kraja odigrao dvostruko sa 6:1 i ispisao istoriju tenisa.

Prije Rodžera je ‘najstariji’ na tronu sjedio Andre Agase koji je sa 33. godine osvojio prvu poziciju ATP liste.

Ovo je nevjerovatno putovanje… da ponovo budem broj jedan, to mi mnogo znači. Mogu samo da kažem hvala svima. Želim i Robinu da čestitam na sjajnoj partiji. Biti na prvom mestu je sjajno… Kada se stariji kao da morate da radite duplo više da biste došli na tron, tako da ovo dosta znači za mene. Ovo je sjajna prilika da se zahvalim i timu, mojoj porodici.– ponosno u suzama je rekao Federer poslije meča.