Novi Zeland bez Svjetskog prvenstva

peru-novi zeland

Fudbalska reprezentacija Perua ostvarila je plasman na Svjetsko prvenstvo u Rusiji pobjedom nad selekcijom  Novog Zelanda sa 2:0. Prvi meč između ovih selekcija  završen je neriješenim rezultatom, 0:0 pa je  domaćoj selekciji odgovarala bilo kakva pobjeda kako bi se našla na Svjetskom prvenstvu.

Peru je već u prvom poluvremenu uspio slomiti otpor Novog Zelanda, kada je Farfan zatresao mrežu Stefana Marinovića za vodstvo svoje selekcije u 28. minuti meča. Domaćini su tokom cijelog prvog dijela igrali bolje, međutim nisu uspjeli povećati svoje vodstvo.

U drugom poluvremenu Peru je nastavio sa dobrom igrom. Na terenu su izgledali bolje od svog protivnika, te su tako u 65. minuti golom Ramosa povećali svoju prednost na 2:0, što je bio i konačni rezultat.