Odličan početak AO za Đokovića

đoković-jang

Srpski teniser Novak Đoković je je poslije šest mjeseci odigrao prvi zvanični meč i rutinski bez izgubljenog seta savladao Amerikanca Donalda Janga – 6:1,6:2, 6:4 na startu Australijan opena.

Odmah od početka meča Đoković je krenuo odlično. U prvom servis gemu Amerikaca Novak je imao dve brejk lopte, ali Jang je nekako uspio da se iščupa. Poslije toga kreće furiozna serija Đokovića, kao od šale nekadašnji najbolji igrač svijeta dolazi do gemova i na svoj servis, ali i protivnikov. Prvi dio igre se završio za samo 23 minuta i sa dva brejka Novaka za 6:1.

U drugom setu Novak nastavlja sa odličnom partijom. Srbin je uspio da veže ukupno deset gemova, a da Amerikancu nije prepustio da se “upiše”. Sve do rezultata 5:0 za Đokovića, kada je i Jang napravio prvi brejk i ostao u drugom setu. Poslije toga Amerikanac je osvojio i svoj servis, ali na kraju je ipak bilo 6:2 u korist Srbina.

I na startu trećeg seta Novak je imao šanse da odmah napravi brejk, ali je zbog velikog broja grešaka to uspio tek u trećem gemu. Amerikanac je nastavio da pruža bar malo veći otpor u trećem setu, ali to nije bilo dovoljno za nešto ozbiljnije. Nole je držao brejk i rutinski i taj dio igre riješio – 6:4 za prvi trijumf u 2018. godini na zvaničnim mečevima.