Odličan start Crvene Zvezde u Ligi šampiona – prvi bod osvojila remijem

Crvena Zvezda - Napoli

Premijerna utakmica Crvene Zvezde u Ligi šampiona završena je velikim slavljem, jer su prvi bod osvojili nakon remija sa ekipom Napolija sa 0:0. Bod je bio veliki razlog za slavlje creno-bijelih, a to je uvećalo i 900.000 evra koje UEFA plaća timovima za neriješen rezultat.

Fudbaleri Crvene Zvezde poništili su sva očekivanja da će se veoma brzo oprostiti od Lige šampiona i već prvom utakmicom ostavili veoma dobar utisak na ostale takmičare. Zvezdini igrači su odlično držali svoju odbranu, a imali malo mjesta za napad, ali su ipak odradili sjajnu utakmicu.

U prvom poluvremenu je Zvezda bila slabija i veoma kratko držala loptu na svojoj strani. Golman crveno-bijelih Milan Borjan imao je dosta posla i fenomenalno je odbranio svoju mrežu. Najbolja prilika za Napoli bila je u 18.minuti kada je Insinje pogodio prečku. Borjan je do pauze sačuvao rezultat na 0:0.

Odbrana Crvene Zvezde je u drugom poluvremenu bila pod sve jači pritiskom. U 68. minuti Kaljehon je imao sjajnu poziciju za promjenu rezultata. Ovaj pokušaj je spriječio Rodić. I dalje su fudbaleri Zvezde teško dolazili do lopte i bili inferiorni na terenu, ali su do kraja utakmice održali rezultat 0:0.

Zvezda je na ovoj utakmici osvojila bod, a sledeći susret igra u Parizu 3. oktobra protiv PSŽ-a.