Olimpija i Maribor izjednačili u Ljubljani

Maribor-Olimpija

Maribor i Olimpija večeras su odigrali najveći derbi slovenačkog prvenstva. Iako se očekivao konkretan ishod, na kraju je rezultat zaustavljen na 1:1.

Prvo poluvrijeme susreta služilo je kao uvertira za akcija u drugom dijelu utakmice 25. kola prvenstva. Današnji domaćini poveli su svoju Olimpiju kap objedi u 69. minuti. Golom Apaua je Olimpija realiovala svoj napad, ali su gosti brzo uzvratili. Luka Zahović je spasio situaciju u korist Maribora  i zakucao loptu u mrežu Olimpije u 82. minuti. Bližio se kraj susreta i više nije bilo uspješnih prilika. Kraj je obilježilo izjednačenje sa 1:1.

Olimpija je prije večerašnjeg susreta imala 10 bodova više od Maribora, a izjednačenjem je relacija ostala ista.