Partizan slavio protiv Mege – ostaje u borbi za četvrto mjesto

Partizan-Mega

U 19. kolu ABA lige košarkaši Partizana iskoristili su prilku za ostanak u borbi za četvrto mjesto na tabeli. Pobjedili su Megu Bemaks sa 89:73 (22:14, 27:17, 22:21, 18:21).

Današnji pobjednik je sigurnije ušao u meč. Nakon tri minute igre u crno-bijeli slavili sa 8:0, ali se Mega tada razbudila. Mega je odradila seriju od 7:0 i tako prišla Partizanu. Ognjen Jaramaz i Nikola Rebić nisu mogli sami protiv Partizana koji je ponovo krenuo u napadačke akcije. Prva četvrtina završena je sa 22:14. U drugoj četvrtini vladala je jednaka atmosfera pa je Mega ostala iza, ovaj put za 18 razlike sa 49:31.

U drugom poluvremenu su gosti ostali na istom nivou, a crno-bijeli nisu htjeli prepustiti slučaju niti jedan pokušaj. Konstantno su povećavali prednost pa su par minuta pred završnicu imali 63:40. Domaćini su iskoristili završnicu da potvrde svoju dominaciju i konačnih 89:73 za pobjedu.

Najbolje su za Partizan večeras igrali Bodža Si i Najdžel Vilijams-Gos sa 17 poena, dok su se u suparničkom timu istakli Vlatko Čančar sa 12 i Nikola Rebić sa 11 poena.