Penali odlučili, De Hea tragičar – Viljareal osvojio Ligu Evrope!

Foto EPA-EFE/Maja Hitij / POOL

Fudbaleri VIljareala su boljim izvođenjem penala osvojili Ligu Evrope pobjedivši Mančester junajted. Regularni dio utakmice završen je bez pobjednika, rezultatom 1:1. Nismo previše vidjeli od ovog finala Lige Evrope, oprezni su bili i fudbaleri Viljareala i fudbaleri Mančester junajteda.

U prvom poluvremenu je Unaj Emeri prepustio inicijativu Mančester junajtedu, oni su napadali i pritiskali Viljareal, ali su se Španci odlično branili i čekali svoju priliku.

Oko pola sata fudbala je prošlo dok nismo vidjeli prvi gol. I to u mreži Mančester junajteda. Đerar Moreno je sjajno utrčao, dobio pravovremeno dodavanje i zatresao mrežu „Đavola“ za vođstvo Viljareala u finalu Lige Evrope. Do kraja prvog poluvremena nismo imali golove, a Viljareal je odlučio da se zatvori i uspješno branio svoj gol, pa smo sa vođstvom 1:0 u korist žute podmornice otišli na poluvrijeme.

U nastavku se situacija na terenu nije mijenjala. Poslije produžetaka rezultat je bio 1:1, ali je Viljareal bio bolji u penal seriji. Tragičar je bio golman Mančester Јunajteda David De Hea, koji nije uspio da odbrani nijedan od deset penala, da bi zatim promašio odlučujući. Viljareal je na kraju slavio u penal seriji sa ukupnim rezultatom 11:10. Viljareal je tako prvi put u istoriji kluba osvojio trofej prvaka Lige Evrope, dok je Јunajted poražen u drugom finalu.

Utakmica je odigrana u poljskom Gdanjsku.