Pogba preuzeo palicu i donio pobjedu đavolima

pogba-njukastl

Fudbaleri Mančester Junajteda u subotu su na domaćem terenu iz vodstva gostujućeg tima okrenuli na drugom poluvremenu i pobijedili Njukastl sa 3:2.

Crveni đavoli se na početku ove sezone nalaze u veoma teškoj situaciji što se tiče atmosfere u timu, ali i samih rezultata. Njukastl je nakon deset minuta utakmice vodio sa 2:0 i činilo se da je nova katastrofa Junajteda na pomolu.

Međutim, nakon što su otišli na pauzu nešto se promijenilo u njihovoj igri pa su  u nastavku zaigrali mnogo bolje. Crveni đavoli su do kraja utakmice uspjeli da dođu do preokreta i pobjede od 3:2 što je najviše oduševilo navijače na Old Trafordu.

jose-mourinho

Mnogi su pohvalili Žozea Murinja što je Paulu Pogbi u nastavku meča dao nešto defanzivniju ulogu, te je Francuz bio odgovoran za organizovanje napada. To je urodilo plodom u drugom dijelu, ali navodno to uopšte nije bila ideja portugalskog stručnjaka.

Naime, “The Sun” je jutros objavio da je Pogba preuzeo palicu u svlačionici nakon što je Murinjo završio ono što je imao da kaže, te da je predložio da on treba igrati defanzivno i da od njega kreću napadi ekipe. To se ispostavilo kao puni pogodak, a Pogba je dobio velike komplimente za svoju igru u drugom dijelu.