Poljska bolja od Hrvatske – težak put Vatrenih do Kine

Hrvatska-Poljska

Košarkaška reprezentacija Hrvatske danas je doživjela poraz u susretu sa reprezentacijom Poljske. Poslednja utakmica dana u okviru Grupe J završila se pobjedom Poljske sa 79:74. Nakon ove utakmice Hrvati imaju 3 pobjede i 5 poraza što znači da najvjerovatnije neće igrati na Mundobasketu 2019 u Kini.

Reprezentativci Hrvatske dobro su igrali prvo poluvrijeme. Poljska je na početku otvorila agresivno, ali su Hrvati smirili njene napade i postavili svoj ritam. Prvih deset minuta susreta završeno je jednakim rezultatom 21:21, a u drugoj dionici su košarkaši Hrvatske napravili blagu prednost sa 36:31. Poslije pauze su obe ekipe igrale dobru košarku.

Treći dio ovog susreta bio je veoma zanimljiv. Sloter trojkom donosi 44:44 za Poljsku, dok Bogdanović na drugoj strani piše 50:46. Novo izjednačenje desilo se na 50:50 i Simon trojkom vodi svoj tim u završnicu sa 58:54. U poslednjih deset minuta se desio pad reprezentacije Hrvatske. Serija Vačinskog, Sulime i Slotera sa 8:0 diže poene Poljske što košarkaši Hrvatske nisu mogli dostići. Savladao ih je umor što su Poljaci iskoristili i u poslendjim sekundama došli do rezultata za pobjedu sa 79:74.

Za pobjedu Poljske odlično je igrao Adam Vačinski sa 21 poenom, Hrijanluk je ubacio 14 poena, dok su po 12 poena imali Ej Džej Sloter i Mateuš Ponitka. Hrvatska je igrala punom snagom sa Bojanom Bogdanovićem koji je upisao 22 poena, 17 je imao Dario Šarić, a 13 Ante Žižić.