Poraz crveno-bijelih u Istanbulu

Fenerbahče-Crvena Zvezda

Košarkaši Crvene Zvezde i Fenerbahčea odigrali su u Istanbulu susret 13. kola Eurolige. Zvezda je izašla sa terena poražena, dok je Obradovićev Fener slavio sa 82:56 (17:11, 24:22, 21:9, 20:14).

Zvezda je otvorila utakmicu sa 0:2. Sredinom prve dionice namučili su se košarkaši Fenera sa Beograđanima. Lesor i Veseli u 6. minuti upisuju 6:9. Ipak, do kraja prve četvrtine Fener prelazi u vodstvo preko Slukasa za 12:9, a za konačne bodove ubacuje Marko Gudurić. Prva dionica završena je sa 17:11. Ponovo Zvezda bolje počinje. U akciji su Antić i Dobrić, prati ih Ročesti koji diže Zvezdu na 21:22. Veseli ga prekida, ali se Ročesti ponovo izborio za blagu prednost crveno-bijelih od 25:28. Fener se još jednom diže iz pepela i vraća dominaciju na terenu za 41:33, što je bio rezultat na poluvremenu.

Beograđani poslije pauze popuštaju pod pritiskom domaćina i kreće udarnička serija Fenera u trećoj dionici. Datome odmah dolazi do 47:33, zatim Tompson za 49:34. Osim Dobrića gosti ne postižu značajnije pogotke. Fener je poslije pola sata igre imao 20 razlike pa se u završnicu ušlo sa 62:42. Četvrta dionica bila je potvrda Fenerove igre u trećem kvartalu. Zvezda je potpuno pala i na kraju ostavila rezultat 82:56 i poraz u Istanbulu.

Zvezda je večeras zapisala osmi poraz, a Fener devetu pobjedu u Euroligi. Trijumfu Fenera gostovali su Jan Veseli sa 15 ubačenih poena, zatim Vanamejker i Datome sa po 13 poena. Kod Zvezde se istakao Dobrić sa 15 poena, Ročesti sa 9 i Feldin sa 6 poena.