Poraz Partizana u Kijevu

Dinamo Kiev-Partizan

Partizan je danas odigrao poslednju utakmicu grupne faze Lige Evrope i sa debelim porazom napustio stadion u Kijevu. Dinamo je danas bio bolji sa 4:1. Crno-bijeli su pružili dobar fudbal, ali im je prvo poluvrijeme došlo glave u kojem je primio laka 3 gola.

Već u 6. minuti Dinamo koristi greške Partizana i kapiten Morozjuk prolazi odbranu Stojkovića za 1:0. Do sredine prvog poluvremena je Partizan uspio održati mirnu atmosferu i ‘sigurnu’ igru, a potom je uslijedio ‘rafal’ Dinama koji je trajao tri minuta. Morozjuk je dva puta neometano prošao kazneni prostor. Pokušali su Beograđani smanjiti zaostatak krajem poluvremena i uspjeli penalom Marka Jetvovića. U nastavku je spriječen šut Pantića i Tavambe. Pred sam kraj Dinamo ubacuje još jednom iz prestrogo suđenog penala. Naime, Miletić je izbio loptu prije pada Cigankova, ali je Poljak Gil dosudio penal. Ovim penalom Moraeš jepostigao vjerovatno najlakši het-trik u karijeri.

Sada se Partizan nalazi na drugom mjestu Grupe B i očekuje nešto težeg rivala u nastavku takmičenja. U obzir dolaze CSKA, Atletiko, Lajpcig, Sporting te Viljareal, Braga, Milan, Atalanta, Lokomotiva, Arsenal, Salcburg i Lacio. Žrijeb šesnaestine finala Lige Evrope održaće se u ponedeljak u 13h, a utakmice od 15. i 22. februara 2018.