Povreda Bogdanovića u porazu Atlante (VIDEO)

Košarkaši Njujorka nadigrali su Atlantu sa 113:108 u dramatičnoj završnici na gostovanju, a srpski internacionalac Bogdan Bogdanović je propustio posljednju četvrtinu meča zbog povrede članka. U sinoćnim utakmicama ubjedljive pobjede ostvarili su timovi Orlanda, Filadelfije, Majamija i Toronta.

Košarkaši Njujorka su posle nekoliko rezultatskih preokreta uspijeli da dođu do pobjede na gostovanju u dramatičnoj završnici meča. Atlanta je u trećem dijelu utakmice vodila sa čak 15 poena prednosti ali su gosti, predvođeni Džulijusom Rendlom, uspeli da anuliraju prednost i u finišu meča dođu do pobede. Rendl je meč završio sa 28 poena i 17 skokova, a odlično ga je pratio Beret sa 26 poena i 11 skokova, dok je 16 poena sa klupe dodao Kvikli. Atlantu je sa 31 poenom i 14 asistencija predvodio Tre Јang, ispratio ga je Hanter sa 23 poena, 18 je dodao Džon Kolins, dok je Kapela meč završio sa dabl-dabl učinkom sa po 12 poena i skokova.

Bogdan Bogdanović je za nešto manje od 19 minuta igre ubacio tri poena uz tri asistencije i dva skoka, a u finišu treće četvrtine je napustio utakmicu zbog povrede članka. Posle meča trener Pirs je rekao da će se tek utvrditi stepen povrede i koliko će vremena biti potrebno za Bogdanovićev povratak na teren.

U manje dramatičnom meču košarkaši Orlanda ubedljivo su nadigrali Klivlend sa 103:83 i došli do prve pobjede u novoj godini. U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Eron Gordon sa 24 poena i 11 skokova, a u poraženom Klivlendu Sekston je ubacio 24 poena. Na sličan način Filadelfija je nadigrala Šarlot sa 118:101 i došla do četvrte pobede u nizu, a ništa manje nije bio ubedljiv ni Majami u pobedi nad Oklahomin sa 118:90.

U timu oklahome nije bilo Alekseaj Pokuševskog koji još pauzira zbog potresa mozga koji je zadobio na treningu.