Real Madrid vraća pobjednički niz

Real Madrid-Alaves

Fudbaleri Real Madrida su pobjedili ekipu Alavesa sa 4:0 u okviru 25. kola španske La lige. Ovo je bila četvrta pobjeda Reala bez prekida što je veoma pohvalno s obzirom na ‘krizu’ u kojoj su bili.

Madriđani su do prvog gola došli tek krajem prvog poluvremena. U 44. minuti Karim Benzema bio je vrlo precizan u asistenciji za Ronalda koji je zakucao loptu iza  leđa golmana Alavesa. Ovako se došlo do rezultata 1:0 na čemu se Real nije zaustavio. U nastavku je još jednom zaigrao Benzema, ali ponovo kao asistencija. Dodao je Bejlu koji je ubacio za 2:0. Ronaldo se upisao u strijelce i drugi put nakon što mu je Vaskez dodao loptu za 3:0. Pred kraj susreta je konačno došlo vrijeme za glavnu ulogu Benzeme. On je u 89. minuti sa bijele tačke pogodio mrežu današnjeg protivnika.

Malo je nedostajalo da se Ronaldo upiše u trostruke strijelce, a poslednju priliku penala prepustio je Benzemi. Trenutno je Real 11 bodova iza Barselone.