Real napokon dočekao slavlje

Real Madrid-Valencia

U 21. kolu španske La lige Real Madrid se konačno probudio i vratio stari ritam. Madriđani su pobjedili Valensiju sa 4:1, a Ronaldo je slavi osa dva gola.

Početak susreta obilježio je penal Ronalda u 16. minuti kada je Real krenuo u svoju pobjedu. Ponovio se Ronaldo još jednom u prvom poluvremenu u 38. minuti i tako je Real otišao sa 2:0 na odmor. Valensija se osnažila u drugom poluvremenu i preko Santija Mine postigla jedini gol u utakmici. Mina je odradio lijepu akciju u 58. minuti, ali su uslijedila nova dva gola Real Madrida. Marselo i Kros su kaznili taj pokušaj Valensije u 84. i 89. minuti.

Ovom pobjedom je Real Madrid prekinuo veoma dugačku crnu seriju, a Zidane može konačno da odahne. Posebno je danas slavio Ronaldo koji je upisao 101 penal u karijeri.