Remi BiH u Budimpešti, bez pobjednika u duelu “pancera” i “lala”

EPA-EFE/Tibor Illyes HUNGARY OUT

Posljednjeg dana drugog kola Lige A Lige nacija viđena su dva remija u Grupi 3 u kojoj se nalaze Njemačka, Holandija, Mađarska i BiH. Bosna i Hercegovina uspijela je da odoli Mađarskoj i da u Budimpešti osvoji bod poslije 0:0. Mađarska jeste bila jasno bolji rival, ali nije uspijela da stvori dovoljno pravih šansi i iskoristi terensku dominaciju. Većina konkretnih napada domaćina došla je u prvom poluvremenu, kada je bilo i najviše prilika.

Kao tragičar utakmice može se istaći Barnabas Varga, koji je nekoliko puta mogao da donese pobjedu svojoj ekipi, ali je na kraju Nikola Vasilj sačuvao svoju mrežu. Poslije dva odigrana kola u Grupi 3, BiH i Mađarska imaju po jedan osvojeni bod, dok je, zanimljivo, Mađarska poslednja sa gol razlikom od 0:5.

U drugom meču ove grupe takođe je viđen remi, pošto su Holandija i Njemačka u Amsterdamu odigrali 2:2. Već u drugom minutu domaćin je krenuo u slavlje, pošto je ter Stegen jako rano morao da vadi loptu iz svoje mreže. Strijelac je bio Tijani Rajnders nakon što je neobjašnjivo pukla cijela sredina terena “Pancerima”. Čuvali su Holanđani prednost, ali im se za manje od deset minuta sve “raspalo”.

Prvo je Undav izjednačio u 38. minutu uz dosta sreće, nakon odbitka, da bi prednost gostima doneo Kimih u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena, takođe uz dosta sreće i odbitak.

Nakon veoma atraktivnog prvog poluvremena u kojem je mogao da padne još koji gol nije se dugo čekalo za prvu veliku šansu u nastavku. Već u 51. minutu stvorila se gužva u petercu Nijemaca, a sam kao duh ostao je Damfriz, pa je imao lak zadatak da loptu pošalje u nebranjenu mrežu.

Obje ekipe su imale po koji dobru šansu do kraja meča, ali promjene rezultata nije bilo. U trećem kolu Grupe 3, 11. oktobra Njemačka gostuje BiH, dok istog dana Mađarska dočekuje Holandiju.