Ronaldo i evropski prvaci se mučili, pa razbili Mađarsku!

EPA-EFE/LASZLO BALOGH

Fudbalska reprezentacija Portugala savladala je Mađarsku rezultatom 3:0 u prvom kolu grupe F Evropskog prvenstva. Evropski prvak dugo nije uspijevao da slomi otpor domaće selekcije, koja je bila nadahnuta krcatim stadionom u Budimpešti.

Ipak, u finišu su našli način da dođu do pobijede na premijeri. Prvo je Rafael Gereiro pogodio u 84, da bi Kristijano Ronaldo tri minuta kasnije pogodio iz penala. Kapiten gostiju je u nadoknadi stigao da postigne još jedan gol nakon kombinacije sa Silvom i tako dodatno popravi učinak na vječnoj listi strijelaca.

Ronaldu je ovo bio 11. gol na kontinentalnim smotrama, čim je iza sebe ostavio Mišela Platinija. Portugal će novu šansu za pobjedu tražiti u mečevima sa Njemačkom i Francuskom, koji svoj meč igraju u utorak od 21.00. Baš kao i na čitavom meču, gosti su imali kontrolu i loptu u svojim nogama i u prvom poluvremenu.

U centru pažnje u ovom dijelu utakmice bio je Diogo Žota, koji je u dvije situacije bio sebičan ili bolje reći dekoncentrisan.  Najprije je petom minutu propustio priliku da uposli usamljenog Kristijana Ronalda, koji je zbog toga imao svašta da mu poruči. Nekoliko minuta kasnije prvotimac Liverpula nije uspio da iskoristi loše postavljenu odbranu rivala, da bi nešto kasnije loptu sa noge skinuo i Brunu Fernandešu.

Najveću šansu u završnici poluvremena propustio je Ronaldo, koji je, nakon dobrog centaršuta Bruna, loptu sa pet metara prebacio preko gola. Što se tiče Mađarske, oni su u prvih 45 minuta slabo prelazili na protivničku polovinu, a jedini pokušaj imao je kapiten Salaj.

Drugo poluvrijeme solidnim pokušajem poslije kornera otvorio je Pepe, međutim, njegov udarac glavom nije bio dovoljno jak. Domaći su par navrata nakon toga pokušavali da ugroze Patrisija iz daljine, da bi u 68. minutu Bruno Fernandeš bio isfrustriran, zbog nove dobre intervencije Gulačija.

Mučili su se Portugalci, a onda za samo osam minuta postigli tri pogotka. Prvo Gereiro, uz dosta sreće, a onda i Ronaldo, dva puta. Jednom iz penala, a drugi put nakon sjajne akcije sa Rafa Silvom.