Šaćiri srušio Orlove u 90. minutu

Srbija- Švajcarska
picture source: getty image

Srbija poražena od Švajcarske na Svjetskom prvenstvu u Rusiji sa rezultatom 2:1.

Reprezentacija Srbije je odlično započela ovaj meč. Već od petog minuta utakmice preuzeli su vodstvo golom Aleksandra Mitrovića.
Sa tim rezultatom se završilo prvo poluvrijeme.

U drugu polovinu utakmice Švajcarci su ušli spremniji. Preciznim šutom sa skoro 25 metara, Granit Džak je zatresao mrežu iza leđa Vladimira Stojkovića.
Konačan rezultat od 2:1 za Švajcarsku postavio je Džerdan Šaćiri u 90. minuti.

Ono što je sve iznenadilo na ovoj utakmici je nemarnost glavnog sudije Feliksa Briha, kada u 66. minuti nije svirao čist penal nad Mitrovićem, koga su obema rukama držali Stefan Lihtštajner i Fabijan Šar.

Primili smo gol kao djeca. Mnogo glupo, mnogo jeftino. Razočarani smo. Glupo. Nemam riječi. Umjesto da branimo rezultat mi, mi… Ne znam, ne znam šta se desilo. pokušao je objasniti Mitrović

Srbiju sada čeka meč sa Brazilom 27. juna u Moskvi.