Sari: Mislim da su igrači uz mene

sarri-chelsea

Menadžer Čelsija Maurisio Sari iz nedelje u nedelju je pod sve većim pritiskom, a loši rezultati i tri poraza u posljednjih pet utakmica samo još više produbljuju krizu “plavaca”. Londonski klub je odavno razbio svaku iluziju da može ozbiljnije da se umiješa u borbu za šampionsku titulu, a u ponedeljak uveče ostao je bez prilike da se bori za još jedan trofej, pošto je na “Stamford bridžu” Mančester Junajted slavio s lakih 2:0 i plasirao se u četvrtfinale FA Kupa.

Što se tiče rezultata, nismo imali sreće. U prvom poluvremenu smo bili bolji rival, a u svlačionicu smo otišli s dva gola zaostatka. U drugom poluvremenu je bilo teško igrati jer Mančester ima fizički dobar tim, koji se brani nisko i kompaktno. Igrali smo konfuzno, treba nam više agresivnosti i odlučnosti, kako u našem kaznenom prostoru, tako i u protivničkom – rekao je poslije meča Maurisio Sari.
chelsea-manchester
Nedavni porazi od Bornmuta od 4:0 i Mančester Sitija 6:0 dali su povod ostrvskim medijima da spekulišu o lošim odnosima menadžera i igrača Čelsija, koji, prema riječima italijanskog stratega, još uvijek nisu narušeni.
Mislim da su igrači još uvijek uz mene. Naravno, nisam siguran, ali mislim tako… Smatram da je odnos igrača samnom na dobrom nivou, ali to nije toliko važno u ovom trenutku, kao naša igra i dobar rezultat koji treba da napravimo. Moj odnos sa igračima je u ovom trenutku dobar – rekao je Maurisio Sari.