Seniori Srbije bolji od “studenata”

orlovi-sudenti

KRALJEVO – U prvoj kontrolnoj utakmici u okviru priprema za Evropski šampionat, seniorska reprezentacija Srbije je savladala univerzitetsku selekciju rezultatom 77:54.

U predivnom ambijentu, prepune Nove sportske dvorane u Kraljevu, pred više od 3.500 gledalaca, izabranici Aleksandra Đorđevića pobijedili su “studente” poslije bolje igre u drugom poluvremenu. Univerzitetska selekcija, koja se sprema za nastup na Univerzijadi u Tajpeju, pružila je dostojan otpor najboljem timu, naročito u prvih 20 minuta.

Izabranici selektora Zorana Todorovića imali su tokom prvog poluvremana i prednost od šest poena (26:20, u 15. minutu). Ipak boljom igrom u odbrani i jakim ritmom, uz nekoliko pogođenih šuteva za tri poena, tim Aleksandra Đorđevića je tokom treće četvrtine “prelomio” utakmicu i do kraja ostvario ubjedljivu pobjedu.

Seniorska reprezentacija se poslije meča vratila na Kopaonik, gdje će nastaviti pripreme. Sljedeću utakmicu imaće već narednog vikenda kada će u dvorani “Aleksandar Nikolić”, u okviru “Trofeja Beograda” odmjeriti snage sa selekcijama Crne Gore i Grčke.

Đorđević se zahvalio se Kraljevu na toplom prijemu i podršci.

Sve to nam znači mnogo. Pohvalio bih i univerzitetsku selekciju na odličnom odnosu prema utakmici, dobrom prvom poluvremenu i volio bih da tako nastave i u Kini. Sada smo igrali bez šestorice igrača iz posljednje utakmice koju smo imali u prethodnom ciklusu. Drugim riječima, ovo je jedan potpuno novi tim i tek slijedi pravi rad, uigravanje – rekao je Đorđević.

Zoran Todorović, selektor “studenata” Srbije bio je veoma zadovoljan.

Javno bih se zahvalio selektoru Đorđeviću na ogromnoj podršci i vjeri koju ima u ovaj tim. Vraćamo se u Zrenjanin sa mnogo lijepih stvari, sa pozitivom koja će nam biti vodilja u narednom periodu. Za dva dana putujemo u Kinu na dva pripremna turnira i onda nas čeka Univerzijada – kazao je Todorović.