Siti oduvao Junajted sa Etihada!

Mančester Siti - Mančester Junajted

Fudbaleri Mančester Sitija još jednom su pokazali svoju silu i odnijeli pobjedu u 177. mančesterskom derbiju. Junajted se još jednom ponižen povukao sa terena, a Siti ga je savladao sa 3:1.

Mančester Siti nije čekao odgovarajući momenat za početak agresivne igre. Od samog početka se osjetila dominacija Gvardiolinog tima. Već u 12. minuti je David Silva odradio odličnu akciju pred golom Mančester Junajteda za prednost 1:0. Iako se nastavila opasna igra, Građani nisu povećali prednost do kraja prve polovine susreta.

Ponovni izlazak na teren je obilježio Serhio Aguero u 48. minuti savladavši Davida de Heu. Junajted ”nije pokazivao znake života”, ali je ipak uspio izboriti penal. Ederson je uspio oboriti novog igrača na terenu Romela Lukakua, a Antoni Marsijal je bio precizan za 2:1. Siti je do kraja susreta iskoristio još jednu šansu. Gundogan je u 86. minuti susreta postavio konačan rezultat na 3:1.

Siti je ovako ostao neporažen nakon 12. susreta u sezoni, a Junajted je upisao 4. neuspjeh.