Siti srušio Junajted, Murinjo krivi sudije

Mančester Junajted-Mančester Siti

Danas je Mančester Junajted iz gradskog derbija izašao poražen, a Siti je slavio sa velikih 2:1 u Premijer ligi.

Ekipe su se razbudile tek krajem prvog poluvremena. David Silva je u 43. minuti stigao do mreže Junajteda i postigao prvu prednost na današnjem susretu. Uzvratio je Rašford na samom kraju prvog poluvremena. U drugom poluvremenu samo je Siti imao sreće koju je iskoristio Nikolas Otamendi u 54. minuti. Međutim, vođa Crvenih Đavola Žoze Murinjo nije bio najzadovoljniji suđenjem današnjeg susreta.

Žao mi je sudije Majkla Olivera, jer je danas sudio veoma dobro, ali je napravio veliku grešku. Uticao je na rezultat, jer nije dosudio čist penal nad Andre Ererom. To bi bilo 2:2 na 20 minuta do kraja utakmice. Kao i prošle sezone, bio je penal koji je napravio Klaudio Bravo nad Runijem, tako je i ove sezone. – rekao je Murinjo.

Murinjo je svjestan da je Junajted vjerovatno ispao iz trke za titulu i zaostaje 11 bodova za Sitijem. Ogorčen je na ‘glupe’ golove koje Junajted nije očekivao, ali je i pohvalio igru rivala Sitija.

Oni su imali mnogo veći posjed i veću kontrolu nad utakmicom baš iz tog razloga, ali mislim da su se moji igrači dostojanstveno borili. Bez ikakve analize ovaj meč je bio sačinjen od incidenata, a nedosuđeni penal je bio veliki incident.– dodao je trener Junajteda.