Sjajan Jokić i solidan Bogdanović

jokic-vs-thunder

Nikola Jokić zabilježio je još jednu odličnu partiju u pobjedi Denvera nad Oklahomom – 102:94. On  je za 28 minuta na parketu upisao novi dabl-dabl postigavši 15 poena (7-16) uz 11 skokova i tri asistencije, odigrao je loše prvo poluvrijeme, ubacivši  samo četiri poena i brzo je zaradio dva faula, ali se u drugom dijelu razigrao i ubacio važne poene 52 sekunde prije kraja pošto je poslije skoka u napadu pogodio za 100:92.

Iako su Tandersi imali prednost tokom većeg dijela meča Denver je u finišu slomio protivnika i upisao četvrtu pobjedu.  Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Emanuel Mudiej koji je zabilježio 21 poen, sedam skokova i pet asistencija, a pratio ga je Pol Milsap sa 17 poena, sedam skokova i pet asistencija. Kod Oklahome se istakao Entoni sa 28 poena uz pet skokova, dok je Vestbruk meč završio sa 13 poena, sedam skokova i pet asistencija.

Denver je ovo sedma pobeda od početka sezone u 12 mečeva, dok Oklahoma ima skor od četiri pobjede i sedam poraza. Oklahomi je ovo bio četvrti uzastopni poraz.

bogdan-sakramento

Košarkaši Sakramenta savladali su na svom parketu Filadelfiju rezultatom 109:108, a Bogdan Bogdanović pružio je solidnu partiju, upisavši devet poena (3/10) uz dve asistencije i tri skoka za 22 minute koliko je proveo na parketu.

U dramatičnoj završnici De‘Aron Foks je 14 sekundi prije kraja donio pobjedu Kingsima, pošto je Embid na drugoj strani promašio šut za pobjedu u poslednjoj sekundi. Kingse su do pobjede predvodili Zek Rendolf sa 20 i Džastin Džekson sa 19 poena.

U redovima Filadelfije Robert Kovington je ubacio 24 poena, a Džoel Embid je dodao 22.

Sakramento je upisao treću pobjedu i tako prekinuo niz Filadelfije od pet mečeva bez poraza.