Sjajni potezi Omića – Zvezda i Budućnost izjednačeni

Crvena Zvezda-Budućnost

Druga utakmica ABA lige odigrana je između Crvene Zvezde i Budućnosti. Ovaj put se Podgoričanima nije osmijehnula sreća pa su crveno-bijeli slavili sa 10 razlike 69:59. Današnja pobjeda označila je pomjeranje na teren u Podgorici, s obzirom na to da su timovi izjednačili u pobjedama 1:1.

Feldin se oprobao prvi uspješno, ali ga je Doelman ubrzo spusti osa 2:1 za Budućnost. Lazić kači loptu Nemanje Gordića pa Budućnost poslije dva bacanja dolazi do izjendačenja 6:6. U 7. minuti susreta Zvezda pravi seriju 6:0 i Janković i Ročesti pišu 14:10 za crveno-bijele. Istek prvih 10 minuta odradio je Dobrić za 17:13.  Druga dionica je bila napeta. Matijas Lesor hvata skok u napadu i ubacuje za 21:15. Zvezda raste, ali ima i problem sa penalima. Trojkom Ročestija se diže rezultat na 29:19, ali Barović, Doelman i Ivanović do pauze pozicioniraju Budućnost na egal sa Zvezdom. Odmaralo se sa 31:31.

U trećem kvartalu se razbudila Budućnost. Podgoričani prelaze u prednost preko Ivanovića koji nastavlja dominirati za 36:31. Nemanja Gordić fenomenalno šalje trojku za 39:31, ali se tada i Zvezda vraća u svoj ritam. Podgoričani igraju žustro pred kraj susreta. Beograđani imaju 7 izgubljenih lopti u ovoj dionici, a svega 6 u prvom poluvremenu što govori o jačini igrača Budućnosti. Feldin uzima Ivanoviću loptu i pogađa za 48:47 za goste. Teško je bilo i u poslednjim minutama susreta. Gordić pogađa trojku za 50:52, a Dobrić uzvaća za 53:52. Ostale su još tri minute prije kraja i tada Omić preuzima kontrolu. Budućnost se zaustavila na 59 poena, dok je Zvezda preko Omića upisala još 10 u obilježila pobjedu sa 69:59.

Današnja zvijezda crveno-bijelih bio je bez premca Alen Omić sa 15 ubačenih poena. Sa njim su se uključili Tejlor Ročesti sa 11 i Ognjen Dobrić sa 10 poena. Sa druge strane terena, u ekipi Budućnosti, odličnom igrom se morao nagraditi Nemanja Gordić ubacivši 22 poena.