Skandal u srpskoj ligi “Zapad”

fk sloboda užice

U najjačoj fudbalskoj ligi Srbije zbog reprezentativnih obaveza,trenutno nema utakmica, što ne znači da u drugim ligama sve ide kako treba bez problema.

Iako Crvena Zvezda i Partizan bilježe fenomenalne rezultate u Evropi, pojave se oni da pokvare sliku srpskog fudbala.

Posljednja dešavanja iz Užica su blago rečeno skandalozna. Naime, na utakmici Srpske lige “Zapad” između užičke Slobode i Sušice, koju je domaćin, na kraju, dobio rezultatom 2:0, trener golmana domaćeg tima Veljko Simić udario je pesnicom svog šefa stručnog štaba Gorana Đukića.

Kako piše Sportski žurnal  Đukić je tokom jednog prekida stajao kraj gol-aut linije, gdje inače i stoji tokom meča, a Simić je iz nepoznatih razloga pritrčao i udario ga, na šta se Đukić od siline udarca zateturao, a čak su mu spale i naočale.

U pomoć su pritrčale pomoćne sudije i ostali članovi stručnog štaba, dok je Simić pobjegao sa stadiona. Potom je stigla i policija koja je na poluvremenu uzimala izjave novinara i kamere lokalne televizije koja je radila direktan prenos.

Na Youtube kanalu “Fudbal Zapadne Srbije” pojavio se zvaničan video-izveštaj sa ove utakmice, ali na snimku fale detalji od 12. do 19. minuta, odnosno sve ono što se dešavalo tokom prekida.

Takođe se navodi da član uprave Slobode Dragan Marjanović nije želio da komentariše situaciju i da je samo poručio da će sve biti jasnije poslije sjednice UO koja je zakazana za danas.