Slabo šutersko veče – Bogdanović najefikasniji u porazu

Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović bio je najefikasniji u redovima Atlanta Hoksa, u porazu od Detroit Pistonsa – 86:100. Bogdan i Atlanta igrali su drugo veče zaredom i umor je učinio svoje. Srpski košarkaš je u porazu od najlošijeg tima na Istoku upisao 17 poena.

Šutirao je 4/9 za dva poena i 3/10 za tri poena, dok na liniju za slobodna bacanja nije išao. Upisao je i sedam skokova, pet asistencija i ukradenu loptu, ali je imao i pet izgubljenih lopti. Za razliku od prethodne dvije, na ovoj utakmici Bogdanović nije igrao plejmejkera, već je igrao na poziciji niskog krila. Odigrao je 35 minuta na ovom meču. Detroit je vodio tokom cijelog meča – imali su +4 poslije prve četvrtine i +11 na poluvremenu.

Slabo je Atlanta igrala i vidjelo se da su nosioci igre umorni, što i govore brojke Bogdanovića, Kapele i Kolinsa. Vratili su se na -7 pred posljednju četvrtinu, ali su odigrali lošu poslednju dionicu i na kraju su izgubili. Na parket je prvi put ove sezone izašao Kris Dan i nije se upisao za 13 minuta. Detroit je do pobjede predvodio bivši igrač Denver Nagetsa Džeremi Grent, koji je ubacio 18 poena. Ispratili su ga Frenk Džekson sa 18, Kori Džozef sa 15, Dijalo sa 14, Bej sa 11 i Plamli sa 10 poena.

Kod Atlante je poslije Bogdana najefikasniji bio Uerter sa 15 poena. Kolins je dodao 14, Galinari 12 i Kapela 12 poena i 15 skokova.