Slovenci prestigli Crnogorce u poslednjoj četvrtini

Slovenija-Crna Gora

Slovenski košarkaši su pobjedili Crnu Goru u trećem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u košarci koje se održava 2019. godine u Kini. Slovenija je bila bolja sa 63:75.

Reprezentatvici Slovenije su trebali čak tri minute do prvog koša koji je ubacio Gašder Vidmar, ali su ubrzo zatim preuzeli prednost sa 8:4. Crnogorci su izjednačili na 11:11, ali je prvu četvrtinu završila Slovenija za 13:15. Žestoka borba se nastavila i u drugoj dionici. Gosti su pokazali malo bolju igru od početka utakmice, dok su se reprezentativci Crne Gore hrabro borili za svaki poen.

Treća četvrtina donosi probleme za Slovence kada Crnogorci dolaze do prednosti i svog ritma. Nametnuli su se sa čak i +6 na 42:36, ali se i Slovenci ubrzo probudili. U poslednju četvrtinu su Slovenci ušli sa boljom odbranom, a u napadu su uzeli nekoliko lakih poena. Brzo su došli do konačnog rezultata 63:75.