Šokantna utakmica Sevilje i Junajteda – Đavoli eliminisani

Mančester Junajted-Sevilja

Mančester Junajted i Sevilja odigrali su revanš utakmicu osmine finala Lige šampiona. Konačni rezultat bio je pravo iznenađenje za fudbalski svijet jer je Junajted eliminisan sa 2:1.

Utakmica se odigrala u poslednjim minutama. Sevilja je krenula u akciju tek sredinom drugog poluvremena, ali veoma uspješno. Visam Ben Jadera oslastio se sa dva pogodka za potpunu dominaciju Sevilje. Prvi put je šutirao u 74. minuti pa se ponovio u 78. Tima Žozea Murinja se pokušao vratiti u igru, ali nije stvorio prave uslove za pogodak. Lukako je u 84. minuti odigrao ozbiljnu akciju za 2:1, no tu se zaustavio rezultat.

Sevilja je šokirala Old Traford i popela svoj tim u top 8 klubova Evrope. Dugo je ekipa Vinčenca Montele čekala ovakvu priliku te će nakon 6 decenija igrati utakmicu polufinala Kupa/Lige šampiona.