Španci ispisali istoriju – prvi put šampioni Evrope!

Španija-Švedska

Rukometna reprezentacija Španije danas je ispisala novu istoriju rukometa svoje zemlje. Španci su nakon dve bronze i dve srebre napokon pokupili evropsko zlato i postali šampioni Starog kontinenta. Poslednje finale su odigrali davne 2002. godine, ali je ovo prvo špansko rukometno zlato.

Finale Evropskog prvenstva donijelo je Španiji susret sa Švedskom, a na kraju je Crvena furija savladala Vikinge sa 29:23. U prvih 30 minuta utakmice Crvene je vukao Rauel Enterijos, dok su Šveđani preko iskusnih Jespera Nilsena i Jima Gortfridsona obezbjedili blagu prednost sa 2 poena. Odmarali su se sa 14:12, a onda je uslijedila borbena Španija. Dominaciju na terenu pokazali su Španci kada su za 12. minuta na terenu ubacili 7 puta i Šveđane ‘propustili’ samo jednom. U drugom poluvremenu se istako fenomenalni Arpad Šterbik sa 8 odbrana. Do kraja meča Španci nisu puštali uzde i vodili svoj tim ravno ka tronu sa 29:23.

Za evropsko zlato su u španskom timu po 5 golova ubacili Feran Sole i David Balagurer, a sa po 4 su se proslavili Raul Enterijos, Aitor Arino i Aleks Dušebajev.