Španci napravili glupost, Grčka priredila veliko iznenađenje

Foto EPA-EFE/Miguel Angel Molina

Reprezentacije Španije i Grčke odigrali su 1:1 u Granadi u kvalifikacijama za Mundijal u Kataru. Ogromno iznenađenje i veliki bod Grci su osvojili golom iz smiješnog penala, koji je realizovao Anastasios Bakasetas na početku drugog poluvremena. Tada je Injigo Martines napravio veliki glupost i đonom nagazio Jorgosa Macurasa i tako kumovao kiksu velikog favorita. Prethodno je Alvaro Morata doveo Špance u vođstvo, ali ono nije materijalizovano, pa je Švedska već usamljena na vrhu B grupe.

Šveđani su u Stokholmu savladali Gruziju 1:0. Na povratku Zlatana Ibrahimovića selekcija “tri krune” se pomučila, ali došla do tri boda i najbolje počela trku. Upravo je as Milana asistirao za jedini pogodak iz 35. minuta kada je strijelac bio Viktor Klason.

U grupi C, Italija je lako savladala Sjevernu Irsku 2:0 u Parmi. Sve je bilo riješeno poslije 39 minuta kada su Azuri postigli dva gola preko Domenika Berardija i Čira Imobilea. Sve posle toga je bilo odrađivanje posla, pa se tim Roberta Mančinija pridružio Švajcarskoj na vrhu.