Spartak bolji od Sparte!

Spartak-Sparta

Ekipa Spartaka iz Subotice sjajno je odigrala utakmicu drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope i savladala i eliminisala Spartu iz Praga. Ukupni rezultat susreta bio je 3:2 za Spartak.

Susret je bio veoma zanimljiv. Iako je domaćin bio jači i aktivniji propustio je mnoge šanse za pobjedu. Spartak je od početka suzbijao napade domaće ekipe- Već u 4. minuti je Sparta krenula konkretno, a prvi pogodak postigla u 28. minuti preko Jozefa Šurala. Ekipa Spartaka u prvom poluvremenu nije postigla gol.

Drugo poluvrijeme počinje duplom prilikom Sparte.  Marčić propušta odličan šut, ali Plaviš igra na nivou. U 66. minuti Sparta dolazi do drugog gola ovog susreta. Iako je izgledalo da je već kraj za tim iz Subotice, na red je došao Bojan Čečaroć koji je poslao loptu ka sredini gola i pogodio mrežu Sparte za 2:1. Ovakav rezultat ostao je do kraja susreta i označio ukupnu pobjedu Spartaka nad Spartom, a obzirom na to da su iz prvog susreta izvukli 2:0.

Na stadionu su počeli neredi navijača koji su se povukli nakon molbe kapitena Šurala. Marčić u 82. minuti dobija drugi žuti i napušta teren, a pratio da je i kapiten Šurlan pred sam kraj utakmice. Ovo nije poremetilo fudbalere Spartaka koji su uspjeli da održe konačan pobjednički rezltat i ispišu istoriju kluba.