Spektakl na Emiratesu – do remija za pet minuta

Arsenal-Liverpul

19. kolo Premijer lige donijelo je uzbudljivu utakmicu na Emiratesu. Arsenal i Liverpool su večeras obezbjedili fantastičan fudbal i prelom u vrlo kratkom roku. Konačan rezultat zaustavio se na 3:3.

Liverpul je sredinom prvog poluvremena počeo za golovima. Kutinjo ubacuje preko Čeha u 26. minuti za 0:1, što je ostao rezultat do pauze i pokazao slabu odbranu Arsenala. Poslije odmora na teren izlaze ‘novi’ fudbaleri Arsenala. Do 52. minuta gosti izvode uspješne napadačke akcije, pa je Salah je bio bolji od Čeha u 52. minuti za 0:2 i veliku prednost Liverpula.

Nakon toga se desilo nešto, što je čitav stadion ostavilo bez teksta. Arsenal je iskoristio ‘svojih pet minuta slave’, u svakom smislu te fraze, te potpuno okrenuo situaciju u svoju korist. Sančez u 53. minuti pogađa mrežu Liverpula za 2:1. Tri minute nakon njega je Džaka bio bolji od Minjolea za izjednačenje na 2:2. Arsenal je na taj način za samo 3 minuta obezbjedio remi, ali ubrzo prelazi u vodstvo. Ezil u 58. minuti ostaje sam pred golom Liverpula i elegantno ubacuje za 3:2. Šok vlada na Emiratesu, tribine i Klop su u nevjerici. Ipak, kada je izgledalo da će Arsenal izvojevati pobjedu, Čeh dopušta trenutak slabosti. Firmino u 71. minuti ubacuje novi pogodak Liverpula i vraća balans na 3:3, što je upisano za konačan rezultat večerašnjeg susreta.

Nakon ovog susreta se Liverpul nalazi na 4. mjestu sa 35 bodova, dok je Arsenal peti sa 34 boda. Sa nestrpljenjem se očekuje sutrašnji El Clasico od 13h na Santiago Bernabeu, da vidimo mogu li vječiti rivali nadmašiti uzbudljivost susreta Arsenala i Livepula.