Srbija lagano do treće pobjede u Berlinu

Srbija-Japan

Vaterpolisti Srbije su u četvrfinalnoj utakmici Svjetskog kupa u Berlinu pobjedili reprezentaciju Japana sa 12:7. Do treće pobjede na kupu je Srbija došla sa 2:3, 6:2, 3:1, 1:1, a ovo je bio četvrti poraz selekcije Japana.

Japan je bolje otvorio utakmicu i dobro čuvao svoj gol do 6. minute igre. Za to vrijeme su vaterpolisti Srbije pripremali svoj ritam i novi napad. Druga četvrtina bila je u znaku Srbije koja je povela sa 6:2, a na poluvremenu je bilo 8:5. U prvom poluvremenu se u timu Japana istakao Okava koji je odradio 4/5 pogodaka Samuraja.

Nakon kratke pauze su vaterpolisti Srbije u potpunosti preuzeli kontrolu nad susretom. Fizički su bili spremniji od protivnika i u trećoj dionici napravili novu prednost sa 3:1. Poslednja četvrtina bila je samo potvrda pobjede Srbije, a obe selekcije su u njoj postigle samo po jedan gol.

Polufinalni susret Svjetskog kupa će Srbija odigrati sa Mađarskom. U drugom polufinalu igraće selekcije Australije i Njemačke. Na veliko iznenađenje svih Australija je iz takmičenja izbacila reprezentaciju Hrvatske.